*** Apel o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody ***

Komunikat w sprawie ponownego otwarcia przedszkoli

Komunikat w sprawie ponownego otwarcia przedszkoli

W dniu wczorajszym Premier zapowiedział możliwość otwarcia przedszkoli od 6 maja 2020 r. Ostateczna decyzja została zostawiona w rękach samorządów.

Na terenie Naszej Gminy mamy dwie takie placówki samorządowe: Przedszkole w Radzanowie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie

Przedszkola mogą funkcjonować wyłącznie w warunkach zapewniających zachowanie odpowiednich standardów i reżimu sanitarno-epidemiologicznego. A tego wytyczne Rządu nie precyzyjną. Podają jedynie stwierdzenia ogólne, niedające gwarancji zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Naszych najmłodszych Mieszkańców, po przeprowadzeniu konsultacji z rodzicami, podjęliśmy decyzję iż nie będzie możliwe otwarcie placówek przed 18.05.2020 roku.

Osobom, które nie będą mogły oddać swoich dzieci do przedszkola będzie przysługiwał nadal zasiłek opiekuńczy.

Dzisiaj w ścisłej współpracy Gminy z Dyrektorami placówek ustaliliśmy że w celu zwiększenia bezpieczeństwa gminne przedszkola zostaną wyposażone w dodatkowe środki higieniczne oraz ochrony osobistej. Opracowywane są również przez Dyrektorów procedury bezpieczeństwa w placówkach które zostaną skonsultowane ze służbami sanitarno-epodemiologicznymi i medycznymi.

 

O rezultatach dalszych działań i kolejnych decyzjach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Dodaj komentarz